علوم اعصاب | لینوکس | نوروساینس | هوش مصنوعی

پیشرفت تکنولوژی در سال 2019

پیش بینی تکنولوژی های دنیای آینده هرچند که حدس ما دقیق نباشد جالب و هیجان انگیز میباشد.خوشبختانه هوش مصنوعی میتواند حدس های ما را کمی بهبود بخشد.5G سرعت و دسترسی ما را به اینترنت بیشتر میکند و از طرفی هم میتواند باعث گسترش اینترنت اشیا شود.

| هوش مصنوعی

2019 trends three types - پیشرفت تکنولوژی در سال 2019
هوش مصنوعی

ما احتمالا تا پایان سال 2019 به طور کلی بر روی هوش مصنوعی کار نکنیم، اما هوش مصنوعی امکاناتی که در آینده در اختیار ما میگذارد بسیار زیاد خواهد بود.ماشین های خودران و روبات هایی که قرار است برخی از مشاغل ما را بدزدند در راه هستند.

اما پیش بینی آینده یک ادغام آهسته هست و برای پیش بینی فرآیند های کسب و کار در آینده ناکار آمد چون واقعا نمیدانیم چند سال دیگر با چه چیزی روبرو هستیم و آینده را نمیتوان با معیار های اکنون پیش بینی کرد اما میتوان اینگونه پیش بینی کرد که در آینده امنیت سایبری افزایش میابد , تجزیه و تحلیل داده های سریع تر انجام میشوند به علاوه خودکار سازی وظایف تکرار شونده انسان ها را در پیش داریم.

شما لازم نیست که حتما پژوهشگر هوش مصنوعی باشید تا از آن استفاده کنید. وقت آن رسیده که هوش مصنوعی را یاد گرفته و در رزومه خود قرار بدهید زیرا قطعا فرصت های شغلی بیشتری هم به سراغ شما می آیند.

| شبکه های 5G

2019 trends 5g - پیشرفت تکنولوژی در سال 2019
شبکه های 5G

شرکت های تولید کننده متعهد شده اند که چندین دستگاه 5g-ready را تولید کنند و در اختیار دیگران قرار دهند و تعداد زیادی شهر دارای این شبکه خواهند شد.گفته میشود که احتمالا شبکه 5G برای چندین سال اول به طور گسترده در اختیار همگان قرار نخواهد گرفت.
به دلیل مشکلات امنیتی مانند هر تکنولوژی جدید دیگر سریعا عمومی نمیشود.

| تکنولوژی اینترنت اشیا یا IOT

2019 trends IoT - پیشرفت تکنولوژی در سال 2019
تکنولوژی اینترنت اشیا یا IOT

هرچند که 5G شروع به تبدیل شدن به یک هنجار می کند، اما پهنای باند بیشتری برای اینترنت اشیا (IoT) به وجود می آورد.تلفن های همراه تنها بخشی از شبکه گسترده ای از دستگاه ها هستند – سنسورها، تگ های RFID و هر وسیله الکترونیکی که به اینترنت وصل باشد میتوانند جزعی از این شبکه گسترده باشند.

احتمالا اکنون خودرو های خودران و اتوماتیک بعید به نظر برسند، اما ما در حال حاضر ماشین هایی داریم که می توانند اطلاعات تشخیصی (فشار تایر، سطح روغن، و غیره) را به تلفن هوشمند صاحب خود ارسال کنند.
در این بین ما مشکلاتی مانند آسیب پذیری های امنیتی , نقض حریم خصوصی کاربران و سطح درک کاربران از این تکنولوژی ها را هم در میان داریم.

| تکنولوژی زنجیره بلاک ها یا Blockchains

2019 trends Dapps blockchain - پیشرفت تکنولوژی در سال 2019
تکنولوژی زنجیره بلاک ها یا Blockchains

بلاک چین فقط برای بیت کوین نیست – بلاک چین یک راه فوق العاده برای پیگیری اطلاعات و ساده سازی معملات پیچیده میباشد.کرپتوکارنسی ها (ارز رمز پایه) احتمالا بیشترین استفاده را از بلاک چین میبرند ، اما شرکت های بزرگ فناوری هم به تدریج در حال روی آوردن به فناوری بلاک چین میباشند.

در اکثر معاملات مالی که پای پول در میان میباشد همیشه شخص سومی هم بر معامله میتواند نظارت داشته باشد اما در فناوری بلاک چین با استفاده از ریاضیات و رمزنگاری بلاک چین یک پایگاه داده غیر متمرکز از این معاملات میسازد که زمینه را برای یک معامله امن و قابل اعتماد ایجاد میکند که هیچ موسسه مالی در آن دخیل نمیباشد.

| واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)

2019 trends augmented reality1 - پیشرفت تکنولوژی در سال 2019
واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)

منظور از تکنولوژی واقعیت مجازی وارد شدن به دنیای “Ready Player One” نیست اما AR و VR هر روزه در حال پیشرفته شدن میباشند.صنعت بازی اولین بازار عمده را برای این تکنولوژی به وجود آورد اما در حال پیشرفت و رفتن به سمت یادگیری و کار های تحقیقاتی نیز میباشد.

اگر شما بخواهید تاریخ یاد بگیرین یا عمل جراحی را شبیه سازی شده انجام دهید یا زامبی ها را نابود کنید این تکنولوژی به شما کمک شایانی میکند.با اینکه الان این تکنولوژی آنچنان عمومی نشده و قیمت تجهیزات آن نسبتا گران میباشد اما دور از ذهن نیست که در چند سال آینده هر کدام از ما بتوانیم یک دستگاه واقعیت مجازی داشته باشیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.