علوم اعصاب | لینوکس | نوروساینس | هوش مصنوعی

سوزه لینوکس به قیمت 2.5 میلیارد دلار فروخته شد

مالکیت سوزه لینوکس از شرکت بین المللی بریتانیایی Micro Focus به شرکت سرمایه گذاری سوئدی EQT VIII منتقل شده است. معامله ای که هنوز انجام نشده، برای 2.535 میلیارد دلار نهایی شده است.بیشتر ما سوزه رو به خاطر توزیع لینوکسی اون به نام openSUSE که توزیع نسبتا معروف و محبوبی هم میباشد میشناسیم.

opensuse desktop - سوزه لینوکس به قیمت 2.5 میلیارد دلار فروخته شد
سوزه لینوکس – اوپن سوزه

اما در 25 سال گذشته این شرکت عمدتا به سمت بخش سرمایه گذاری متمرکز شده بود که بتواند از آن درآمدی هم کسب کند.به جز بحث سیستم عامل این کمپانی در بخش cloud هم فعالیت های زیادی داشته است.

سوزه در حدود 1400 کارمند در سراسر جهان دارد و در سال گذشته 320 میلیون دلار فروش در طی 12 ماه که در 31 اکتبر 2017 به پایان رسید، از این شرکت ثبت شده است.

| شکل گیری سوزه لینوکس

این شرکت در سال 1992 توسط گروهی از دانش آموزان کالج تاسیس شد و از آن زمان هم شاهد یک سری خرید بوده است.

این شرکت اولین بار در توسط Novell در سال 2003 خریداری شد.در سال 2010 هم Novell خود توسط The Attachmate خریداری شد که بعدا به Micro Focus International متصل شد.انتظار می رود مالکیت این شرکت در اوایل سال 2019 با نیلس بروکمن داده شود و او کار خود را به عنوان مدیر عامل ادامه دهد.

در اعلامیه ها اخیر، تیم SUSE اطمینان داده است که آخرین توسعه ها اجازه نخواهند داد که از تعهد خود برای ایجاد نرم افزار اپن سورس جدا شوند. آنها این خرید را به عنوان یک چیز مثبت برای توسعه محصولات اپن سورس خود مشاهده می کنند.

1 نظر
  1. بیسواد می گوید

    لینوکس به درد نمیخوره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.