علوم اعصاب | لینوکس | نوروساینس | هوش مصنوعی

انتقاد لینوس توروالدز از آسیب پذیری های اینتل

تعجب آور نیست که خالق هسته اوپن سورس لینوکس (لینوس بزرگ) از خود واکنشی نشان ندهد بعد از اینکه متوجه شد پردازنده های اینتل تحت تاثیر آسیب پذیری هایی قرار دارند که بیش از یک دهه هنوز هم رفع نشده اند.

چرا که نه؟ او توانایی کافی برای انتقاد از اینتل را دارد, همونطور که خودتون میدونید توسعه 27 ساله هسته لینوکس بدون لینوس نمیتواند پیش رود.

در واقع منظور لینوس آسیب پذیری Meltdown و Spectre میباشد.از طرفی چیزی هم که باعث خشم لینوس شده اینه که هر گونه اصلاحی که برای کاهش خطا Intel Meltdown و Spectre و مربوط به آن اعمال می شود، باعث کاهش سرعت ماشین های آسیب دیده نیز می شود.

و این برای سرورها و دستگاه های شخصی که توزیع های مبتنی بر لینوکس را اجرا می کنند، مناسب نخواهد بود. بر اساس گزارش ZDNet رفع اشکال Meltdown Intel، نیاز به طراحی مجدد بزرگی در هسته لینوکس دارد.

لینوس در نامه ای که به لیست لینوکس ارسال شد: “من فکر می کنم یک نفر در داخل اینتل واقعا باید نگاه سختی به پردازنده های خود داشته باشد و حقیقتا این را بپذیرد که آنها به جای نوشتن بنرهای PR که می گویند همه چیز خوب طراحی شده است، مشکلی دارند”. متن کامل نامه ی لینوس رو میتونید در زیر بخونید. همونطور که میبینید بد جوری با اون خوی خطرناکش اینتل رو مورد انتقاد قرار داده.😀😐Linus Torvalds Latest Meltdown “Is Intel Selling Sht And Never Willing To Fix Anything” - انتقاد لینوس توروالدز از آسیب پذیری های اینتل

اگر اینتل, بی رحم در رفع اشکالات محصولات خود بماند توروالدز پیشنهاد کرده ARM را جایگزین برای لینوکس کند.

تا آنجایی که اینتل نگران آن است، آنها بروزرسانی های امنیتی را آغاز کرده اند و وعده داده اند تا تقریبا 90 درصد از دستگاه های اینتل را که در پنج سال گذشته منتشر شده اند و آسیب پذیر میباشند را نهایتا تا هفته آینده رفع کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد آسیب پذیری Meltdown & Spectre و چگونگی به وجود آمدن آن را میتوانید در ویدیو زیر مشاهده کنید:

 

منبع : lkml

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.