علوم اعصاب | لینوکس | نوروساینس | هوش مصنوعی

چگونه به کارمندان خود در مورد امنیت سایبری آموزش دهیم؟

در دنیای امروزی تهدیدات امنیتی فقط به صورت فیزیکی نمیباشند.در حقیقت، امنیت سایبری در حال حاضر یکی از مهمترین بخش هایی است که کسب و کارها و کارکنان آن را ایمن نگه می دارد.بدون امنیت سایبری ممکن است کسب کار ها حتی در مواقعی که کمترین انتظار هم دارند خودشان را در مشکلی پیدا کنند که دیگر کار از کار گذشته است.

متأسفانه، این می تواند باعث ضرر رساندن به کسب و کار شما شود، به ویژه اگر در کسب و کار شما کسی نباشد که در این زمینه تخصصی داشته باشد.این امر که چگونه به کارمندان خود در مورد امنیت سایبری آموزش دهید میتونه موضوع رو برای آنها سخت جلوه بده ، در حالی که آگاهی و یادگیری کلید امنیت سایبری میباشند.

خوشبختانه، چندین راه وجود دارد که می توانید کارمندان خود را دربارۀ امنیت سایبری تدریس کنید، که همه آنها از گذشته قابل دسترسی بوده اند.

| آموزش دادن به صورت on-the-go

مدتهاست ثابت شده است که روش های آموزش سنتی در محل کار منسوخ شده اند و موفقیت های محدودی به همراه دارند.به همین دلیل نوآوری هایی مانند آموزش on-the-go به منظور آموزش کارمندان در مورد ویژگی های مهم امنیتی تبدیل شده.

چنین آموزش هایی می تواند به شما کمک کند تا امنیت سایبری را به به صورت تکه تکه به کارمندان خود آموزش دهید، که کارکنان می توانند با سرعت خود یاد بگیرند، و شما می توانید پیشرفت خود را نمودار کنید.شما حتی می توانید این روش ها را به وظایف کاری عادی هر کامند تبدیل کنید که در شرکت شما امنیت سایبری به یک امر طبیعی تبدیل شود.با این حال برای کمک به مردم برای فهمیدن امنیت سایبری، استفاده از تکنولوژی نیز مفید است.

داشتن این اطلاعات در دستگاه های تلفن همراه کارکنان میتواند به آنها کمک کند که چگونه می توانند اطلاعات حساس در زندگی روزمره خود را ایمن نگه دارند،که این کار را برای آنها آسان تر می کند تا چنین عملیاتی را در محل کارشان نیز انجام دهند.

| ساختن ویدیو

اکثر مردم سعی میکنن با مقاله ها و کتاب های حجیم و پر از اطلاعات کلنجار بروند و سراخر هم چیز زیادی دستگیرشان نمیشود.در واقع تعداد زیادی از مردم از آموزش های صوتی و تصویری سود و مزیت زیادی میبرند که در آموزش های متنی آن را پیدا نمیکنند.به همین دلیل است که فیلم ها به عنوان راهی برای به دست آوردن نکات کلیدی به وسیله کاکنان استفاده میشوند، زیرا مردم مجبور نیستند در مورد یادگیری مقدار زیادی اطلاعات در یک زمان احساس خطر کنند.

در ویدیو شما این امکان را دارید که نکات پیچیده را به صورت ساده تر بیان کنید تا درک آن برای کارکنان شما راحت تر باشد.علاوه بر این، اگر شما یک ویدیو ایجاد کنید که در همه زمان ها قابل دسترسی باشد، کارکنان می توانند در هر زمان که نیاز دارند، دانش خود را در مورد امنیت سایبری افزایش دهند و آن را حتی به اشتراک بگذارند.

| یادآوری های فیزیکی در اطراف دفتر بگذارید

برای مثال هنگامی که شما قصد دارید از دفتر خارج شوید به شما یادآوری میشود که کامپیوتر خود را خاموش یا حداقل قفل کنید یا برگه های دارای اطلاعات شرکت را همینطوری در سطل زباله نیندازید زیرا نفوذگران از هر فرصتی که شما حتی به فکرتان هم نمیرسد استفاده خواهند کرد پس امنیت سایبری در همه ابعاد در شرکت خود را در اولویت قرار دهید.

گاهی اوقات داشتن این یادآورهای فیزیکی در محل کار، به معنی آن است که مردم هرگز اطلاعات مهمی را فراموش نمی کنند.برای مثال شما میتوانید پوسترها را در اطراف اتاق اداری یا یادآوری های کوچک در مورد نشست های کارمندان در مورد مسائل امنیتی مانند رمز عبور بگذارید.اگر می خواهید تکنولوژی را در نظر بگیرید، می توانید از پیام های فوری برای ارسال یادآوری به هر کارمند در ابتدای و پایان هر روز استفاده کنید.

 

1 نظر
  1. SINA می گوید

    مفید بود
    ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.