علوم اعصاب | لینوکس | نوروساینس | هوش مصنوعی

ایلان ماسک سوگند خورد که هرگز سلاح های دارای هوش مصنوعی نخواهد ساخت

روزی که رهبران فناوری در یک نشست حضور پیدا کردند و قول دادند که هرگز در ساختن روبات های قاتل و خودمختار در آینده اقدامی نکنند.

در یک کنفرانس مشترک بین المللی هوش مصنوعی به نام (IJCAI) ایلان ماسک و سه بنیانگذار شرکت فرعی گوگل AI و چندین متخصص در حوضه AI، وعده ای را مبنی بر نساختن سلاح های خودمختار و غیرقانونی امضا کردند.

اتحاد و پیوستگی کارشناسان و محققان AI توسط موسسه زندگی آینده (Future of Life) که ماموریت آن حمایت از ابتکارات مفید AI و جلوگیری از خطرات وجودی AI بود سازمان یافته بود.

همچنین بیش از 2400 نفر، از جمله بنیانگذار اسکایپ Jaan Tallinn و 160 شرکت گروهی در استکهلم، سوئد اعلام کردند که آنها در توسعه، تولید و یا تجارت سلاح های دارای هوش مصنوعی شرکت نمی کنند.

پیشنهاد میکنم این مطلب را نیز بخوانید: روبات های قاتل دارای هوش مصنوعی ظهور میکنند!

| سلاح های دارای هوش مصنوعی آیا واقعا خطری برای نسل بشر دارند؟

نامه ای که در حال حاضر منتشر شده، “شرکت ها و سازمان های فناوری، و همچنین رهبران، سیاستگذاران و دیگر افراد” را برای ایجاد استانداردهای بین المللی سختگیرانه برای جلوگیری از تهدیدهای آینده AI و تعدادی از قوانین حقوقی را علیه افراد متخلف ارائه می دهد.میتونید این نامه را در اینجا بخوانید.

مکس تگمارک، مؤسس Future of Life، در بیانیه ای گفت: “AI دارای پتانسیل بزرگی برای کمک به جهان است – در صورتی که ما از شرارت و از سوء استفاده آن توسط برخی افراد جلوگیری کنیم.سلاح های هوش مصنوعی که خودشان تصمیم می گیرند مردم را بکشند، به همان اندازه بی رحمانه و بی ثبات هستند و باید به همان شیوه هم جلوی آنها ایستاد.”

پیش از این، مفاهیم آینده هوش مصنوعی نگرانی های زیادی را به همراه داشتند که باعث شد گوگل یک هوش مصنوعی با اخلاق را راه اندازی کند. همچنین ایلان ماسک نگرانی های خودش را در مورد آینده هوش مصنوعی مطرح کرده بود.

بد نیست ویدیو زیر رو هم که مادربورد در مورد روبات های قاتل تهیه کرده, مشاهده کنید:

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.